Prima aprilis

Krótkie ćwiczenie na czytanie ze zrozumieniem, które zaproponowałam Wam w zeszłym roku z okazji 1 kwietnia, cieszyło się ogromną popularnością. Myślę, że w tym roku będzie również przydatne, natomiast przydałaby mu się inna forma – dwie kartki w PDF, które pojawiły się w poście w zeszłym roku, są niepraktyczne, jeśli uczniowie będą pracować na ekranie komputera. Oczywista opcja to zmiana formy na mniej atrakcyjną graficznie i ściśnięcie wszystkiego na jednej stronie dokumentu. Opcja druga to przekształcenie tego ćwiczenia w zadanie grupowe – polecam!

Jak to zrobić? Wpaść do mnie na szybki instruktaż! Już we wtorek 31 marca czekam na Was w wirtualnym zoomowym pokoju. Wszystko, co opowiem, możecie zastosować do dowolnych ćwiczeń na czytanie ze zrozumieniem opartych na dopasowywaniu do siebie fragmentów tekstu albo łączenia tekstu z tytułem.

Zapraszam we wtorek, 31 marca na godzinę 10.00, a potem na 21.00. Trzeba się zarejestrować tutaj i czekać na link do spotkania na zoomie. Uwaga! Nie musicie nic instalować, wystarczy kliknąć w link. Najlepiej działa w przeglądarce Chrome.

Do zobaczenia!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s