Najsłynniejsze primaaprilisowe żarty

Czy w zeszłym roku daliście się wkręcić (fajne słowo, nauczcie go!)? Na pewno nie bardziej niż tysiące osób bezczelnie wkręconych przez media! Materiały, które Wam dzisiaj proponuję, to kilka primaaprilisowych historii z odległych i nieodległych czasów.

Przed Wami klasyczne zadanie doskonalące sprawność czytania ze zrozumieniem . Teksty dotyczą Prima Aprilis – bardzo na czasie!

Zaproponowałam rozgrzewkę (pytania do żartu o nowej dyrektywie Unii Europejskiej), ale nie zapominajcie, że sami też możecie wykręcić uczniom jakiegoś psikusa… O ile oni nie będą pierwsi!

Zdecydowałam się na tak B2 ze względu na bardziej zaawansowane słownictwo – ale myślę, że ambitni uczniowie na poziomie B1 też podołają. Zauważcie też, jak często pojawia się tu czasownik mieć i w jakim kontekście jest używany. Podejrzewam, że dla większości uczniów na poziomie B2 będzie to coś nowego.

GORĄCO polecam zadanie 3 – uważam, że uczniowie naprawdę powinni sporo pisać, a w tym primaaprilisowym temacie można trochę popłynąć.

 

Mam nadzieję, że w tym roku przypomniałam Wam o Prima Aprilis na czas i nie dacie się nabrać.

Jedna uwaga do wpisu “Najsłynniejsze primaaprilisowe żarty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s