Święta 2017. Reklama 5: Coca cola (a jakże!)

Ach, te reklamy Coca-coli… 🙂 Kto ich do czegoś potrzebuje, niech zajrzy na stronę Coca-coli, gdzie można o nich poczytać, a my w tym czasie zajmiemy się jedną z nich… Alternatywną!

Wreszcie na Napolskuj! nadszedł czas na kultowe (brrr) świąteczne reklamy z ciężarówką. A wraz z nimi – na moje ulubione zatrzymywanko-przewidywanki.

Mam wrażenie, że większość konsumentów już dawno ma wbite do głowy, z czym ma kojarzyć czerwoną obwieszaną światełkami ciężarówkę – ale sprawdźmy to:

zatrzymujemy film na 00:07 – uczniowie powinni zgadnąć, czego reklamę oglądają. Jeśli nie, 00:07 – 00:08 wszystko wyjaśni. Można przy okazji porozmawiać przez chwilę o

Pokazujemy film jeszcze raz – od początku do 00:12 i zadajemy parę pytań wprowadzjących w temat: Jaki nastrój przedstawia film? Z czym kojarzą się Święta? Można też podpytać uczniów, z kim oni się spotykają i jak wyglądają te spotkania.

Wracamy do początku, tym razem zatrzymujemy na 00:15. Pytanie – co chłopiec zobaczy w lodówce i jak to wpłynie na dalszy ciąg imprezy? Wyobraźnia nie zna granic!

00:15 – 00:22 – jak widać, nic wielkiego się nie stało, ale może stanie się teraz…? Informujemy uczniów, że za moment coś spadnie z sufitu.. Coś, co wpływa nie tylko na imprezę świąteczną, ale też na cały świat… co to takiego?

I teraz już oglądamy do końca, większość z nas z wyrzutami sumienia, że pije napoje w plastikowych butelkach.

Jeśli będziecie mieli ochotę, można na podstawie tego filmu rozmawiać właściwie całą lekcję, zaczynając od chociażby poproszenia uczniów o wypisanie wszystkich produktów opakowanych w plastik, które kupili w ciągu ostatnich 24 godzin. Dla lepszego efektu rozdajcie małe kartki* i poproście, żeby na jednej kartce znalazł się jeden produkt. Potem razem z uczniami rozkładamy kartki na stole/ przylepiamy do tablicy – ich liczba zazwyczaj robi wrażenie!

 

 

 

*można oczywiście użyć post-itów, ja zdecydowanie wolę wykorzystać zwykły biurowy papier, który zadrukowałam po jednej stronie czymś, czego nigdy nie będzie mi już dane wykorzystać.

2 uwagi do wpisu “Święta 2017. Reklama 5: Coca cola (a jakże!)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s