Święta 2017. Reklama 3: Szef i bombki

Odkrylam i polubiłam reklamy z szefem! Głos szefa uderzył w moje lektorskie struny w mózgu (ostatnio są tak proste, że to już naprawdę struny, a nie zwoje) i z tego powstała trzyminutówka, którą możecie wykorzystać, jak chcecie. Oczywiście, liczba minut dowolna – czy Wasi uczniowie nie są akurat na etapie opisywania wyglądu (brrrr) czy uczenia się elementów wyposażenia wnętrz (brrr brrrr)?

Naszym celem w tym zadaniu jest utrwalanie leksyki. To Wy ustalacie kontekst, w zależności od tego, co chcecie powtarzać. UWAGA! Film jest tak zmonotowany, że trzeba się pilnować, żeby nie przegapić końca scenki! Zachowujcie czujność już od 27 sekundy, a wcześniej przećwiczcie na sucho.

Uczniowie dostają informację, że za chwilę usłyszą nagranie z odwiedzin Mikołaja w pewnym miejscu. Jeśli to, co planujecie powtórzyć, wymaga umiejscowienia scenki w jakiejś konkretnej scenerii, jak najbardziej możecie ją zasugerować. Uczniowie słuchają ścieżki dźwiękowej z filmu i „po prostu” wyobrażają sobie, co się dzieje.

Uczniowie niedługo będą słuchać drugi raz i to jest moment dla Was, to znaczy ludzi, którzy chcą ich czegoś nauczyć. W zależności od tego, co chcielibyście powtorzyć, poproście uczniów o odtworzenie sobie tej scenki w wyobraźni i przyjrzenie się szczegółom. To od Was zależy, czego będą one dotyczyć. Jeśli mieli sobie wyobrażać scenkę na plaży, dajcie im moment na pomyślenie o tym. Słuchanie morza, szukanie muszelek na piasku…  Tego nie wolno robić w pośpiechu, więc poświęćcie na ten etap co najmniej dwie minuty.

Drugie słuchanie pozwoli każdemu na ostateczne dopracowanie sobie szczegółów… z którymi oczywiście podzieli się z innymi uczniami. Każdy ma przed oczyma inny obraz, więc to Wasza rola, żeby pokierować rozmową.

Film z szefem możecie wyświetlić lub nie:) Ale z doświadczenia wiem, że warto, bo konfrontacja własnych wyobrażeń z rzeczywistością zazwyczaj uwalnia sporo emocji.

 

 

 

An activity inspired by ideas which Jane Arnold and Jamie Keddie
have been sharing with teachers for years
Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Święta 2017. Reklama 3: Szef i bombki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s