Konkursy na 17 – 23 lipca

Podrzucam kilka konkursów, dzięki którym Wasi uczniowie (lub WY;) ) być może coś wygrają… a nawet jeśli nie, to na pewno zyskają na tym, że coś napisali. Zatem: specjalnie dla Was wyłuskałam 7 konkursów obejmujących różne dziedziny życia. Część dla tych, którzy cenią sobie przyziemność, część dla tych, którzy lubią pofantazjować. Powodzenia;)

  1. Opisanie dnia spędzonego w Warszawie w roku 2117 to zadania wykonalne również dla osób na niższych poziomach – jeśli mają fantazję i dostęp do słownika… Temat daje wiele możliwości, w dodatku można używać zarówno czasu teraźniejszego. Gdybym miała do zagospodarowania czas na lekcji, prawdopodobnie zaczęłabym od zebrania odpowiedzi, jak można spędzić dzień w Warszawie dzisiaj, a potem dopiero poprosiłabym o skok 100 lat do przodu.   Pamiętajcie o limicie znaków (1500 ze spacjami)! Do wygrania książka „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” Sylwii Ziętek . Konkurs trwa do 19 lipca włącznie. Konieczny adres korespondencyjny w Polsce.
  2. Karty podarunkowe na ciuchy + kody na seanse filmowe za ciekawą historię o dobrej wymówce. Okazja do podzielenia się ciekawą opowieścią! Ja w  sugerowaniu słownictwa skupiłabym się pewnie na wyrażeniach dotyczących stanów emocjonalnych. Ostatnio do mnie dotarło, jak bardzo potrzebne jest takie słownictwo i jak bardzo go brakuje w podręcznikach. Konkurs trwa do 20 lipca.
  3. Dla miłośników Króla Artura – mających fantazję, lubiących pisać i w dodatku piszących szybko, bo koniec tuż-tuż! Otóż… Excalibur wcale nie był mieczem! A skoro nie mieczem, to czym? Pamiętajcie o limicie znaków (1500 ze spacjami)! Do wygrania książka „Zimowy monarcha” Bernarda Cornwella. Konkurs trwa do 20 lipca włącznie. Konieczny adres korespondencyjny w Polsce.
  4. Refleksjami o uwolnieniu się od kabla można podzielić się odpowiadając na pytanie Jakie są zalety użytkowania słuchawek bezprzewodowych? Proponuję dawkę słownictwa związanego z elektroniką – dzięki konkursowi Was uczniowie dowiedzą się, że kable się plączą, zrywają, że są kable i przewody… No i przy okazji, że kabel kabluje! Konkurs trwa do 20 lipca.
  5. Dość zaskakujące pytanie o polskiego Zombie… Może Wasi uczniowie mają już jakieś zdanie na nasz temat:). Można się rozpisywać o wyglądzie, charakterze, i oczywiście dawać przykłady zachowań, a dostać za to można grę komputerową. Na marginesie, zombie jest żywotny, czy nieżywotny…? Konkurs trwa do 21 lipca.
  6. Ultramegazdrowe batoniki w zamian za wyznanie, dotyczące wykorzystywania we własnej kuchni produktów, które wchodzą w skład batonów. Można zabłysnąć słownictwem dotyczącym, oczywiście, czynności kuchennych i ich efektów, ale także popisać się znajomością leksyki związanej ze zdrowym odżywianiem. Konkurs trwa do 28 lipca
  7. Do wygrania książka (?) „Zniszcz ten dziennik”- trzeba odpowiedzieć na pytanie „czy uważasz, że książki  typu Zniszcz ten dziennik to dobry pomysł?”, a odpowiedź uzasadnić. Wasi uczniowie będą mieli okazję zabłysnąć wszelkimi zwrotami używanymi w tekstach argumentacyjnych oraz zapoznać się z całym wachlarzem słownictwa związanego z niszczeniem książek. Konkurs trwa do 30 lipca.

 

Konkursy wybieram według własnego widzimisię. Moim kryterium wyboru jest to, aby uczestnictwo w konkursie mobilizowało uczniów do wykonania zadania związanego z pisaniem. W poruszaniu się w gąszczu konkursów internetowych bardzo pomaga mi strona  Śledzimy konkursy  Nie biorę odpowiedzialności za działania organizatorów żadnego z konkursów, które polecam. Uwaga! Zawsze należy zapoznać się z regulaminem konkursu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s