Wybory we Francji

Coś na szybko dla francuskojęzycznych uczniów, którzy nie mają dość tematu wyborów i chcą o nich opowiadać (a są tacy). Żeby uniknąć politycznych tematów, ale pozostać w temacie wyborów, warto zajrzeć na stronę francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Znajduje się tam całe mnóstwo infografik, które mogą pomóc Waszym uczniom w opowiedzeniu Wam, jak przebiega proces głosowania we Francji od strony organizacyjno-technicznej. Mogą to zrobić uczniowie już na niższych poziomach (infografiki zawierają bardzo mało tekstu), trzeba się tylko upewnić, że dysponują odpowienim słownictwem. Przy takich zadaniach zazwyczaj nie przyszoszę uczniom gotowych list wyrazów, ale proszę, żeby przeczytali tekst i sami zdecydowali, które słowa są im potrzebne.

Bardziej zaawansowanym uczniom można przedstawić zasady ustroju w Polsce (WOS się kłania;)) i zachęcić do porównań, rozstrzygania wad i zalet, omawiania konsekwencji

Infografika Głosuję pierwsz raz, zawierająca podstawowe informacje dotyczące głosowania (a przede wszystkim fantastyczną listę dokumentów służących weryfikacji tożsamości!)

Jest też kilka infografik skierowanych do dzieci – w uproszczony sposób przedstawiają one procedury wyboru prezydenta.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s