Dzień Babci i Dziadka. O przetworach, fotelu i fajce

Jadąc dzisiaj pociągiem pomyślałam sobie, że wypadałoby przygotować plan lekcji z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Jakoś wyleciały mi one z głowy, a to przecież miłe święto i warto o nim wspomnieć.

Coś już sobie ułożyłam i kiedy włączyłam komputer, żeby spisać pomysły, ni z tego, ni z owego włączył mi się Facebook;). Zawsze wyskakuje w najmniej oczekiwanym momencie! Pierwszym postem, który zobaczyłam, był post Agaty Królak z bardzo przyjemnymi- na pierwszy rzut oka – kartkami z okazji.

Bardzo lubię ilustracje Agaty Królak, a jej książkę ‚‚Ciasta, ciastka i takie tam” wręcz uwielbiam! Z kartkami dla Babci i dla Dziadka mam jednak pewien problem. Początkowo bardzo mnie zdenerwowały. Babcia robi nam swetry na drutach i piecze pyszne ciasta, a dziadek siedzi w fotelu z gazetą i pali fajkę. Brakuje jeszcze tylko tabletek na serce i krzaczka z pomidorami! Ucieleśnienie stereotypu! A teraz, po kilku godzinach, myślę sobie, że ta kartka to takie wyrysowane ciepłe wspomnienia, które nam zostają – albo takie, które chcielibyśmy mieć.

Obie te kartki dają mnóstwo przestrzeni na dyskusję. Żeby ją zacząć, rozdałabym uczniom kartki z prośbą o narysowanie*, z kim kojarzą im się postacie babć i dziadków. Potem pokazałabym kartki Agaty Królak i pewnie dyskusja popłynie sama!

*Przy tego typu poleceniach zawsze zaznaczam, że obrazka nie trzeba będzie nikomu pokazywać! Pamiętam swoje doświadczenia;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s