Sposób na wygląd

Ani jako uczeń, ani jako nauczyciel nie spotkałam do tej pory podręcznika, w którym opisywanie wyglądu byłby porywająco ujęte. Może to moje uprzedzenia, a może to taki niewdzięczny temat… Z pomocą przybyła mi niedawno niepozorna aplikacją on-line.

Superextramegatechnologie na lekcji to raczej nie ja. Nie znaczy to jednak, że jestem technofobem i z rzeczywistości uznaję tylko tę analogową. Jeśli superextramegatechnologia ma przynieść trochę odświeżenia i czegoś nauczyć, to chętnie ją przygarnę. Avatarmaker jest jednym z wielu narzędzi do tworzenia awatarów. Pewnie są inne, bardziej superextramega, ale akurat on nawinął pod kursor i tak zostało. Korzystanie z  aplikacji sprowadza się do klikania w obrazki i wybierania kolejnych elementów, które stworzą portret.  Nie ma w tym nic trudnego, główny problem to duży wybór…

Wykorzystać Avatarmakera można bardzo łatwo. Najprostsza rzecz: jedna osoba tworzy awatar i na bieżąco informuje drugą, które elementy wybiera. Na końcu uczniowie porównują efekty. Możliwe jest wiele wariantów interakcji, w zależności od potrzeby: uczeń-uczeń, uczeń-grupa, nauczyciel – grupa, grupa – grupa.

Oczywiście, stopień podobieństwa powstałych portretów zależy od poziomu kompetencji językowych uczniów. Uczniowie początkujący mogą dyskutować o karnacji, długości włosów czy kolorze oprawek -jeśli uda się dograć obrazki na takim poziomie ogółu, to już będzie sukces! Zadarte noski i krzaczaste brwi – za kilkadziesiąt godzin:)

Jak widzicie, nie jest to rewolucja, ale tradycyjne ćwiczenie podane w atrakcyjnej formie. Powtórka słownictwa, możliwość poćwiczenia mówienia i słuchania ze zrozumieniem. I przy okazji trochę zabawy – wszyscy jej sobie życzmy!

 

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Sposób na wygląd

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s