Moje miejsca w mieście

Pomysł na kilka pierwszych lekcji, który oczywiście można przeciągnąć na cały kurs. Sprawdzi się na lekcjach z kimś, kto dopiero przyjechał do Waszej miejscowości lub mieszka w niej już od jakiegoś czasu i podczas pierwszych tygodni Waszej znajomości chce się podzielić opiniami. A przy okazji, oczywiście, czegoś się nauczyć…

I co ciekawe, mało kto się zorientuje, że właśnie doskonali pisanie:)

Tripline jest narzędziem służącym do dzielenia się wrażeniami z podróży – przewidzianym na prawdziwe podróże, a nie tylko takie stworzone na potrzeby naszych lekcji. Można na nim oznaczać kolejne punkty na trasie i dodawać do nich krótkie opisy. Ponieważ całość opiera się na mapach Google, miejsca pobytu można bardzo precyzyjnie określać.

Osoby, które dopiero zawitały do Waszej miejscowości, mogą nanosić kolejne punkty, które odwiedziły i które zrobiły na nich wrażenie. Zadaniem do wykonania poza zajęciami może być zaznaczenie 3 miejsc dziennie i krótki komentarz do nich. Mieszkańcy z dłuższym stażem mogą zaplanować wycieczkę krajoznawczą albo trasę po najlepszych klubach w centrum. Pamiętajcie tylko, żeby zawsze precyzyjnie określić swoje oczekiwania – na przykład dokładnie określając liczbę punktów, które mają się znaleźć na mapie.

No i na koniec – najlepsza zabawa to oczywiście komentowanie czyichś wrażeń! Moja mapa jest tutaj*.  Możecie pokomentować problemy kin, mięsożercy mogą wyśmiać warzywne burgery, a praworządni skomentować parkowanie w  niedozwolonych miejscach:)

 

*Lokowania produktów brak, klikałam na ślepo:)

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Moje miejsca w mieście

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s